Opowieść naszą rozpoczynamy w miejscu wyjątkowym i jakże innym od wszystkich przekazywanych w podaniach i opowieści o dawnych władcach ich ziemiach, pałacach i włościach.Miejsce szczególne, ponieważ tu dobiega końca historia dawnych rodów władających ziemiami Cieszkowskimi przez wiele wieków. Daje to jednak początek historii, którą zamierzamy odkryć na nowo, dopowiedzieć niedopowiedziane. Gdzie stare przeplata się z nowym a czas płynie jakby wolniej chcąc zaprzeczyć odwiecznym prawom natury i czwartej współrzędnej czasoprzestrzeni.Miejsce to jakże mocno związane z Księżną Katarzyną z rodu Sapiehów, kobietą o nietuzinkowej urodzie, wielkiej patriotce, ale przede wszystkim osobie, która w imię wielkiej miłości zaryzykowała dobre imię i poważanie w kręgach arystokracji.Zwracam się z prośbą do czytelników, którzy posiadają wiedzę o księżnej, ale nie tę encyklopedyczną bądź o dawnym Cieszkowie o kontakt.Odkryjmy na nowo razem pasjonujący świat księżnej i jej czasów. Tworzymy świadectwo historii, której nadajemy nowe znaczenie i która będąc tak ciekawą nigdy nie powinna zostać zapomniana.

Autor

Paulina

Zobacz wszystkie posty

2 komentarze

  • W latach 50 ludzie mowili ze miedzy piwnica a palacem byl tunel podziemny.Ciekawscy szukali sladow ale nic nie znzlezli.

    • Nie znaleźli bo taki tunel nie istnieje. Zresztą po co taki budować, jaką by spełniał rolę? skoro lodownia to chłodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.