RAKARNIA W MIŁOCICACH

Po prawej stronie drogi z Miłocic do Miłocic małych kierując się na Jelcz Laskowice mijamy obiekty i całą infrastrukturę byłego zakładu utylizacji zwierząt. Obecnie teren jest prywatny i strasznie niebezpieczny z powodu otwartych studzienek ukrytych w wysokiej trawie, wielu dziur których na pierwszy rzut oka można nie zauważyć.
Trafiłam tu przypadkiem, jadąc w poszukiwaniu ruin pałaców i innych zapomnianych obiektów. Zapraszam na fotorelacje.

W tym miejscu najprawdopodobniej był olbrzymi piec do spalania szczątków zwierzęcych których już nie dało się wykorzystać w inny sposób.

Sądząc po sygnaturach widocznych na cegłach budowla która mieściła piec była zbudowana z cegieł wypalanych w cegielni w Twardogórze.

Wszystkie budynki wyglądają podobnie, odarte z wszystkiego co miało jakąś wartość. 

Wewnątrz komina również ślady bytności wandali.

O dziwo drabinka wewnątrz komina w całkiem niezłym stanie. 

Obiekty rakarni to ulubione miejsce zwolenników Paintballa, rozglądając się bacznie można znaleźć  kulki  z farbą. Miejsce to mylnie nazywane jest ” Paszarnią” może ze względu na to że zakład oprócz utylizacji padłych zwierząt zajmował się też przetwarzaniem ich. Produkowano mączkę kostną, zapewne była też garbarnia itd. Większość pomieszczeń to budynki piętrowe podobnie jak rozległe hale położone są na dwóch poziomach.

Jak każde tego typu opuszczone miejsce ma swoje graffiti, niektóre zrobione naprawdę bardzo ładnie.


Zważywszy na to że większość pomieszczeń grozi zawaleniem, oraz znajduje się na tym terenie wiele potencjalnych zagrożeń stanowczo odradzam odwiedzanie tego miejsca.

 

Autor

Paulina

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.